Stamax s.r.o. Žilina

Isola Powertekk Nordic

SILNÉ ARGUMENTY

 

Exkluzívny a nový na trhu - špeciálna povrchová úprava práškovou farbou


- malá hmotnosť
- jednoduchá doprava
- rýchla a spoľahlivá pokládka
- záruka 30 rokov, pravdepodobná životnosť krytiny sa odhaduje na minimálne 70 rokov

To sú silné argumenty. K tomu navyše na základe nerovnomerného granulovaného povrchu sa roztrieštia dažďové kvapky. Tým sa efektívne predchádza hluku z klopkania dažďa.

Kvalita pre Vás!

Vaša strecha chráni Váš dom pred vetrom a nečasom. Predsa v priebehu rokov sa môžu prejaviť prvé nedostatky. Najneskôr, keď začne do domu pršať, musí prísť optimálne riešenie. Pre majiteľa domu však začína teraz hľadanie optimálneho riešenia.

Ľahký a pevný

Isola Powertekk, vyrábaný z 0,5 mm hrubého, za studena valcovaného oceľového plechu, váži len 7,7 kg/m2. Hrúbka ocele a konštrukcia strešných škridlí Powertekk zabezpečuje absolútnu tvarovú stabilitu strešnej krytiny. Isola Powertekk: ľahká na váhu, silná na kvalitu.

Nové farby pre Vašu strechu

Vyberte si farbu strechy! Isola Powertekk je k dispozícii čierny, zelený, rustikálny červený, sivý štruktúrovaný a hnedý. Pozrite si farebnú škálu a uskutočnite Vaše osobné želania.

Technické údaje


Oblasť uplatnenia: nové budovy a rekonštrukcie starých striech 
Sklon strechy: 10° - 90° 
Vzdialenosť latiek: 369 mm 
Rozmer tašky: 1198 x 480 
Plocha pokrytia: 1110 x 369 
Počet tašiek na m2: 2,44 
Hrúbka plechu: 0,50 mm 
Žiarový pozink: 275 g/m2 
Hmotnosť: 3,1 kg/tašku alebo 7,7 kg/m2 
Povrch: farebná kamenná drť s akrylovým lakom

Farby

 rustikálna červená

čierna

červená

sivá

zelená

hnedá
 

 

Doplnky k strešnej krytine Isola Powertekk Nordic

1. Odvetrávač pár
2. Vetrák pre zdravotnú techniku
3. Taška s priestupom pre anténu
4. Strešný vetrák 75
5. Rovný plech
6. Úžľabie
7. Odkvapový plech
8. Guľatý hrebenáč
9. Y-hrebenáč
10. Isoflex
11. Strešný vetrák 200
12. Stenová lišta ľavá
12. Stenová lišta pravá
13. Krajová lišta ľavá
13. Krajová lišta pravá
14. Ukončenie guľatého hrebenáča
15. Guľatý hrebenáč 3 modul
16. Ukončenie plochého hrebenáča
17. Krajová taška ľavá 
17. Krajová taška pravá
18. V-hrebenáč
19. Držiak snehovej zábrany
20. Snehová zábrana
21. Klince páskované
22. Klince a skrutky
23. Strešný rebrík
24. Strešný rebrík
25. Opravná sada
26. Hrebeňový /nárožný vetrací pás

 

Výhody použitia - Odolná kovová strecha ISOLA POWERTEKK


Kovové strešné materiály neboli u nás príliš rozšírené. Na rodinných domčekoch i bytových domoch sa začínajú objavovať až v poslednej dobe. Zaujímavé sú hlavne ľahké strešné krytiny z oceľového plechu s posypom prírodného kameňa, ktoré sa tvarom i štruktúrou blížia strechám z pálených, alebo betónových tašiek. 

ISOLA POWERTEKK NORDIC je moderná ľahká strešná krytina vyrobená na báze oceľového plechu s posypom prírodného kameňa. Tvarom odpovedá taške bobrovke. ISOLA POWERTEKK CC je bez posypu s polyuretánovou lakovanou hladkou úpravou. Obidva typy sú vhodné i do lesného prostredia na drevené chaty a chalupy. Vyrábajú sa v šablónach o rozmeroch 1198x418mm, plocha je 0,41m2. K dispozícii je 6 farieb. Dodávajú sa tiež všetky nevyhnutné tvarové doplnky napr. hrebenáče, okrajové lišty, krycie plechy, vetracie tašky, atď. Zámky šablón do seba presne zapadajú,minimálny povolený sklon je od 10°. Povolený rozsah sklonu je veľmi zaujímavá vlastnosť pre projektantov a architektov, pretože môžu navrhnúť rôzne členenie strechy s jednotným typom krytiny. 

Základom krytiny ISOLA POWERTEKK je galvanický pozinkovaný oceľový plech o hrúbke 0,5mm. Ďalej je chránený polyesterovou a epoxidovou farbou. Zhora je vrstva triedeného kamenného posypu , ktorá je patentovaným spôsobom fixovaná pomocou akrylátovej živice. Ani opakovaným ohýbaním plechu sa vrstva kameniva neuvoľní. Výrobca poskytuje záruku 30 rokov, pravdepodobná životnosť krytiny sa odhaduje na minimálne 70 rokov. Oceľový plech dáva krytine špičkový pomer pevnosť/váha, je odolná proti krupobitiu, vydrží i pád pálenej tašky zo susednej strechy. Krytina má najvyššiu triedu požiarnej bezpečnosti, nerozpadá sa teplom. Prírodný kameň zaisťuje extrémnu odolnosť proti UV žiareniu a farbostálosť. V obývaných podkroviach nie je hluk pri daždi, pretože posyp prírodného kameňa veľmi dobre tlmí vznik a šírenie zvukov. 

   

 

Výrobca krytiny venuje stálu pozornosť výberu prírodného kameniva. Nepoužíva púštny ani morský piesok, ale triedenú drť, ktorá má zrna s ostrými hranami. To zvyšuje kvalitu fixácie kameňa, bráni zosuvu snehu a výrazne zvyšuje bezpečnosť práce na streche. Po položenej krytine sa môže chodiť, pokiaľ sa našľapuje v miestach, kde plech dosadá na latenie. 

Krytina sa pripevňuje na laty vzdialené od seba 369mm pomocoušpeciálnych klincov. Zatĺkajú sa do čela šablóny smerom k hrebeňu strechy. Pribitú šablónu nie je možné nadvihnúť. Laty môžu byť priamo na krokvách – to je najľahšia možná varianta strešného plášťa. Všetky ostatné typy ľahkých krytín vyžadujú ako podklad bednenie. Pre obývané podkrovia sa používa bežný postup / kontralate s paropriepustnou fóliou /.

Krytina ISOLA POWERTEKK NORDIC má hmotnosť 7,7kg/m2, čo je 6-krát menej ako má keramická krytina, a až 10-krát menej než betónová krytina. 

Pri porovnaní s klasickými krytinami je použitie krytiny ISOLA POWERTEKK NORDIC cenovo spravidla 1,1 až 1,3-krát vyššie. Záleží hlavne na uplatnení možných úspor, ktoré krytina ponúka. Výhodou je, že pri rekonštrukciach starších objektov je možné často ušetriť za stavbu nového krovu, alebo zachovať pôvodný historicky cenný ráz krovu. Naopak u novostavieb a strešných nadstavieb sa uplatní odľahčený krov a tým sa ušetrí za drevo. 

Výhodná je i možnosť dostavby ľahkej sedlovej strechy na rovnú strechu ľahkých montovaných stavieb. Prináša to minimum problémov so statickým zaťažením budovy. 

Krytina ISOLA POWERTEKK je ideálna náhrada za staré azbestocementové šablóny (eternit), ktoré majú hmotnosť približne 12kg/m2. V tomto prípade sa môže položiť na pôvodnú krytinu. Je nutné sa zmieniť i o úspore práce, ktorá je v porovnaní s klasickými krytinami o 10 až 30% nižšia.

Partneri