Stamax s.r.o. Žilina

Creaton

Strešná krytina Creaton


Keď chcete prvotriednu kvalitu, potom môžete stavať na úspechoch produktov Creaton. Ide značkové výrobky, ktorých hlavnou požiadavkou sú vysokokvalitné strechy. Od každého výrobku môžete očakávať vlastnosti ako sú: prirodzenosť, stálofarebnosť so stálou hodnotou a samozrejme kreatívnosť. Za úspešnou značkou CREATON stoja skúsenosti z viac ako 125 – ročnej úspešnej histórie s hlinenými strešnými škridlami.

Najvyššia kvalita surovín

Hlavnými súčasťami ušľachtilých hlinených strešných škridiel sú štyri základné prvky.
 Vynikajúce s uroviny garantujú kvalitu a čistotu.

Dlhoročný know-how

Najmodernejšie výrobné zariadenia a viac ako 125 rokov skúsenosti dokladajú kompetenciu pri práci s hlinou.

 

Neustále Inovácie

Farebná rôznorodosť a najvyššia kvalita povrchu zakaždým nanovo podčiarkujú našu silu inovácie.

 

Fascinujúca kreativita

Strhujúci sortiment pozostávajúci z jedinečného množstva farieb a tvarov udáva stále nove impulzy pre kreatívnu strešnú kultúru.

 

Vybrané najpoužívanejšie produkty

- Strešná krytina BALANCE
- Strešná krytina OPTIMA
- Strešná krytina DOMINO

 

Strešná krytina BALANCE

 

Pálená keramická škridla CREATON "BALANCE" sa vyznačuje vyváženosťou tvaru, proporcií a hospodárnosti. Charakteristický vlnitý tvar škridly BALANCE kladie dôraz na obrysovú líniu a zvyšuje optický efekt.

Jej výhodou je nie len hospodárnosť, pretože vďaka veľkému formátu škridly dosahuje BALANCE spotrebu od 8,4 ks/m², ale aj systém bočných drážok pre dosiahnutie vertikálnej tesnosti, vďaka ktorému vznikla dokonalá odolná vodná bariéra, neprekonateľná ani pri veľmi silnom vetre.

 

Výhody a prednosti

- Veľký formát XXL, min. spotreba od 8,4 ks/m2
- 3 závesné nosy
- Rýchla pokládka veľkých strešných plôch
- Menšia spotreba strešných lát
- Možnosť posuvu 25 mm
- Záruka 50 rokov

 

Strešná krytina OPTIMA

Reformná škridla – v severozápadnom Nemecku skôr známa pod názvom „Škridla z Porýnia“ (Rheinlandziegel) – spája optimálnym spôsobom tradíciu a súčasnosť. Posuvná škridla s horným prekrytím je rovnako krásna svojim tvarom i funkčnosťou. Tak pri sanáciách i renováciách bolo myslené na všetko. Vďaka veľkej vôli pri posuve je možné škridly veľmi ľahko prispôsobiť vzdialenosti lát – ideálne pre manzardové strechy s krátkymi krokvami. “OPTIMA“ Vás presvedčí ďalšími vynikajúcimi vlastnosťami: dvojitá drážka s odtokom vody zaisťuje optimálnu ochranu proti vlhku.
 

Výhody a prednosti

- Reformná škridla
- min. spotreba od 11,9 ks/m2
- Dvojitá drážka
- Bočný odtok vody
- Možnosť posuvu 50 mm
- Záruka 50 rokov

 

 

Strešná krytina DOMINO

Modelom CREATON “DOMINO” sme vytvorili výnimočne dokonalé spojenie jedinečných predností pravej keramickej škridly modernými predstavami o súčasnom dizajne striech. Dizajn tohto modelu vyjadruje maximálny ústup od prebytočných štýlových prvkov. Sústreďuje sa na optimálnu funkciu a hospodárnosť pre pokrývača a stavebníka. Moderná plochá pálená keramická škridla CREATON "DOMINO". Hospodárna strešná krytina so spotrebou škridiel cca. 12,4 ks/m² pre progresívnych majiteľov rodinných domov. Jej čisté línie vytvárajú elegantný a jedinečný vzhľad strechy.

 

Výhody a prednosti

- Moderná škridla pre moderné strechy
- Spotreba od 12,4 ks/m2
- Možnosť použitia na nízke sklony len s vysokodifúznou fóliou
- Odolnosť voči poveternostným podmienkam
- Možnosť posuvu 11 mm
- Záruka 50 rokov

 

 

Ukážka použitia:

 

 

 

Partneri