Stamax s.r.o. Žilina

Odkvapový systém KJG

SLOVENSKÁ KVALITA

Home
 

Nomogram na zistenie veľkosti zvodových rúr a žľabov

Plocha strechy určená k odvodneniu v m2

 

Výrobný program KJG

Pozink (galvanicky pozinkovaná oceľ) je všeobecne najznámejší a najrozšírenejší materiál vďaka jeho nízkej zaobstarávacej cene. Jeho nevýhodou oproti materiálom ako sú napríklad meď a titán-zinok je kratšia životnosť (korózia). Z tohoto dôvodu je nutná povrchová ochrana, čo v konečnom dôsledku zvyšuje jeho cenu.

Pozink farbený je ďalší vývojový stupeň oceliarskeho priemyslu so zameraním  na ochranu proti korózii a prispôsobenie sa súčasným požiadavkám v stavebníctve. Materiál pozink farbený spája v sebe vynikajúce mechanické vlastnosti pozinkovanej ocele  s dodatočnou ochranou proti korózii vo forme organickej povrchovej úpravy v širokej škále farieb. Povrchová úprava sa nanáša v hrúbke cca. 25 mikrometrov polyuretánu z oboch strán. Potom nastupuje lakovanie, ktoré materialu dodá povrchovú tvrdosť. Polyuretán na rozdiel od polyesteru pri ohýbaní a tvarovaní nepuká, nevznikajú mikrovlásočnicové trhliny, má stálejší farebný odtieň a je odolnejší voči poveternostným podmienkam. Kritériá kvality sú určované medzinárodnou organizáciou ECCA. Komponenty odkvapového systému sú povrchovo upravené práškovaním podľa noriem OLI (Rakúsky inštitút pre lakovanie).

 

 

Meď je jeden z ušľachtilých kovov s najbohatšou históriou v oblasti použitia pri pokrývaní striech. Už od stredoveku bola meď uprednostňovaná pri pokrývaní kostolov a sakrálnych budov. Aj v systéme KJG patrí meď ku kovom s najdlhšou tradíciou. V súčasnosti patrí odkvapový systém KJG v medenom prevedení medzi najobľúbenejšie, na ktorom si zákazníci cenia dobrú spracovateľnosť a najmä vysokú životnosť zabezpečenú tvorbou samoobnoviteľnej patiny.

Titian-zinok: Ide o titánzinkovú zliatinu najvyššej kvality v pomere zinku 99,995% a prímesami medi a titánu. Tak ako aj pri medi chráni prirodzená tvorba patiny dlhé roky pred poveternostnými vplyvmi. Je v prevedení lesklom, zvetralom a predzvetralom.

Nerez je vysokokvalitná nehrdzavejúca oceľ, pevná, dobre tvarovateľná a vzhľadovo stála. S nerezom je možné pracovať i pri nízkych teplotách nakoľko nie je krehká a neláme sa. Má vysokú životnosť, estetickosť, odoláva korózii a je ekologicky nezávadná.

Hliník akoby využíval tie najlepšie vlastnosti všetkých ostatných materiálov, nakoľko je ľahký, má vysokú odolnosť voči korózii, má taktiež širokú škálu farieb a je cenovo dostupný.

 


 

Partneri