Stamax s.r.o. Žilina

Lindab

Strešná krytina Lindab

Lindab AB je medzinárodný koncern so sídlom vo Švédsku (Grevie), ktorý sa zaoberá vývojom,výrobou a predajom produktov z tenkostenných oceľových, vopred lakovaných plechov. Tieto výrobky sa vyznačujú vysokou kvalitou, jednoduchou montážou, energetickou účinnosťou s ohľadom aj na životné prostredie a dodávané sú vždy s vysokou úrovňou služieb. V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť Lindab od roku 2004.

Švédska oceľ, základný vstupný materiál

V ponuke LIndab sú 3 typy systémov povrchových úprav, ktoré sa líšia schopnosťou čeliť vonkajším vplyvom ako sú ÚV žiarenie, znečistené ovzdušie, vysoké a nízke teploty a v neposlednom rade aj mechanickému poškodeniu. Správnou voľbou materiálu tak môžeme významne ovplyvniť dobu, počas ktorej bude vaša strecha nielen skvele vyzerať, ale aj bezchybne fungovať.

Povrchová úprava produktov Lindab

Lindab Classic

Základný systém povrchovej úpravy dostupný v najširšej škále farieb a dvoch štruktúrach povrchu: matný a lesklý. Ide o najčastejšie využívanú povrchovú úpravu s vynikajúcim pomerom ceny a úžitkovej hodnoty. Výrobky z materiálu s povrchovou úpravou Classic sa pre svoje dobré vlastnosti a priaznivú cenu hodia na opláštenie administratívnych budov, priemyselných objektov, hál a skladov, ale aj obytných budov a rodinných domov.

Výhody:

 

-       Široká farebná škála
-       2 možnosti štruktúry povrchu
-       lesklý a matný
-       nízka cena
-       záruka 15 rokov

 

Lindab Premium

Systém povrchovej úpravy Premium ponúka zvýšenú odolnosť voči UV žiareniu a ochranu proti korózií, čo sa prejavuje dlhšou životnosťou produktov vyrobených z tohto materiálu. Revolučné zloženie vrstvy zinok horčík (Zn, Mg) je nanášané na oceľové jadro, ktoré poskytuje mimoriadne vysokú odolnosť voči korózii, obzvlášť na kritických rezných hranách. Oproti povrchu Classic vykazuje aj väčšiu mechanickú odolnosť, čím môže byť použitý v aplikáciách vyžadujúcich zložitejšie tvarovanie priamo na stavbe. Povrchová úprava Premium je moderný povrchový systém s vysokou ochranou za priaznivú cenu.

Výhody:

-       vysoká odolnosť voči UV žiareniu a znečistenému ovzdušiu
-       vynikajúca ochrana proti korózií
-       vysoká farebná stabilita
-       veľmi odolný proti mechanickému poškodeniu
-       atraktívne farebné odtiene
-       priaznivá cena
-       záruka 20 rokov

   

 

Lindab Elite

Pokiaľ hľadáte materiál s nekompromisnými vlastnosťami a životnosťou, je systém povrchovej úpravy Elite tá najlepšia voľba! Vďaka unikátnemu zloženiu dosahuje vynikajúce výsledky vo všetkých dôležitých parametroch a zaistí dokonalý vzhľad a ochranu na niekoľko desiatok rokov. Povrchová úprava Elite vyniká v odolnosti proti mechanickému poškodeniu, ochrane ocele proti korózií a UV stabilite. Taktiež lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším. Použitie tohto materiálu je široké od odkvapového systému cez strešné krytiny až po plech, ktorý je určený pre zložitejšie strojové alebo mechanické spracovanie.

Výhody:

-       vynikajúca ochrana proti UV žiareniu a znečistenému ovzdušiu
-       poskytuje najlepšiu ochranu proti korózií
-       najväčšia farebná stabilita
-       najlepšie odoláva mechanickému poškodeniu
-       najdlhšia predpokladaná životnosť
-       atraktívna ponuka farebnej škály
-       záruka 30 rokov

Produkty

-       Strešná krytina Mega
-       Strešná krytina Profil
-       Strešná krytina Maxima
-       Strešná krytina Topline
-       Strešná krytina Goodlock
-       Strešná krytina Lindab Click
-       Strešná krytina Seamline

Strešná krytina Mega

Atraktívny románsky štýl, strešná krytina s typickou poloblúkovou profiláciou vlny. Jej tvar dokonale kopíruje klasickú škridlu a preto ju vyhľadávajú klienti, ktorí si potrpia na tradičný vzhľad kombinovaný s modernými, no predovšetkým rýchlymi riešeniami realizácie stavby. Aplikácia na strechy je možná od sklonu 8° (ak nie sú potrebné priečne spoje), 14° v prípade priečnych spojov.

 

Strešná Krytina Profil

Najpredávanejší variant na trhu a najobľúbenejší typ strešnej krytiny. Profil už svojim názvom dokonale vystihuje svoju tvarovú nezameniteľnosť - profily vĺn. Aplikácia na strechy je možná od sklonu 8° (ak nie sú potrebné priečne spoje), 14° v prípade priečnych spojov.

 

Strešná krytina Maxima

Pri svojej cenovej výhodnosti si uchováva všetky prednosti ostatných tvarovo odlišných variant strešných krytín Lindab, hlavne nízku hmotnosť. Charakteristická je najmä svojim nezameniteľným hranatejším tvarom vlny. Aplikácia na strechy je možná od sklonu 8° (ak nie sú potrebné priečne spoje), 14° v prípade priečnych spojov.

 

Strešná krytina Topline

Je profilovaná do tvaru klasických skladaných škrídeľ a dáva streche dokonalý vzhľad. Moderný materiál ju predurčuje na použitie pre novostavby. Výška vlny 42 mm zabezpečuje vyššiu pevnosť a tuhosť krytiny, dvojitá vodná drážka zase dvojité istenie proti vode. Aplikácia na strechy je možná od sklonu 14°.

 

Strešná krytina Goodlock

Maloformátová ľahká strešná krytina Lindab Goodlock patrí medzi TOP produkty, ktoré spoločnosť Lindab vyrába. Je unikátna práve tým, že sa neskrutkuje v ploche krytiny. Celý systém je zámkový, čo laicky znamená, že do seba veľmi presne zapadá a nedochádza tak k perforácii krytiny. Vďaka tomu toto jedinečné kotvenie krytiny odstraňuje u zákazníkov strach z neskrytých skrutiek, ktoré sú v tomto prípade prekryté samotnou strešnou krytinou.

 

Strešná krytina Lindab Click

Strešná krytina Lindab Click si vďaka svojmu modernému vzhľadu a bezúdržbovej forme získala obľubu najmä na moderných mestských stavbách. Vychádza z tvaru falcovanej strešnej krytiny a jej elegantný vzhľad, veľký výber farieb, dlhá životnosť a nulová údržba ju predurčujú na široké využitie. Bez ohľadu na ráz budovy, na ktorú krytinu montujete, získate kvalitnú a odolnú strechu na niekoľko desiatok rokov.

 

Strešná krytina Seamline

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja a to aj v prípade snehovej pokrývky. Základnou surovinou pre falcovanú krytinu Lindab Seamline je švédsky predlakovaný oceľový plech PLX o šírke 670 mm alebo FOP-CO o šírke 613 mm. Ide o celkom unikátny materiál, vyznačujúci sa vysokou životnosťou, stálofarebnosťou, vynikajúcou tvárnosťou a spracovateľnosťou. Použitá jemnozrnná oceľ je obzvlášť dobre tvárna aj napriek tomu, že hrúbka plechu je 0,6 mm. Oceľový plech PLX je doplnený extrémne odolným a bez údržbovým systémom povrchovej úpravy Elite, ktorá zaručuje najvyššiu ochranu proti korózií, vynikajúcu farebnú stálosť a vysokú odolnosť voči poškriabaniu.
   

 

Ukáźka použitia

Partneri