Stamax s.r.o. Žilina

Strešné difúzne fólie

Strešné fólie sa aplikujú za účelom ochrany konštrukcie strechy a zatepľovacích materiálov ako napr. minerálna vlna pred vetrom, dažďom, snehom, prachom ako aj skondenzovanou vodou. Aj v prípade poškodenia strešnej krytiny plnia úlohu ochrany pred zatečením vody do strešného systému.

Nahrádzajú skôr používané doskovanie strechy s následným pokrytím lepenkou pod strešnú krytinu. Toto riešenie predražuje strechu ako aj zvyšuje hmotnosť celého strešného systému. Moderné materiály sú jednoduchšie už pre samotnú aplikáciu a hlavne sú ľahšie a lacnejšie.

Strešné fólie (niektoré typy) sa používajú taktiež na strechy s plným doskovaním - namiesto lepenky napr. pod asfaltové šindle.

Fólia s vlastnosťami od 140mg/m2 je trojvrstvová strešná membrána s vysokou paropriepustnosťou určená na použitie v stavebnícke pre strechy so sklonom, ventilované a strechy s plným debnením. Výrobok má vyššiu odolnosť proti pretrhnutiu. Pozostáva z troch vrstiev, 2 vlákien polypropylénu a funkčného polypropylénového filmu ktorý zabezpečuje vysokú priepustnosť vodnej pary ako aj vodoodpornosť výrobku. Fólia má parametre vodeodolnosti na úrovni viac ako 3000 mm H2O, čo má hlavný vplyv na životnosť a trvácnosť výrobku. Obsahuje aj špeciálne stabilizujúce dodatky ktoré spôsobujú že odolnosť na UV žiarenie je 4 mesiace, vďaka čomu montáž strešného systému môže byť vykonaná s časovým oneskorením.

Použitie

Fólia s vlastnosťami od 140mg/m2 nachádza uplatnenie ako začiatočné pokrytie na strechy so sklonom, zateplené a ventilované ako aj s plným debnením. Určená je aj na použitie pri renovácii strechy a podkrovia. Zabezpečí ochranu podkrovia počas tesárskych prác, a po uložení strešného systému ochráni pred vlhkosťou, zrážkovou vodou (dážď, sneh, hmla), podvievaniu popod strešnú krytinu. Pri montáži produktu nie je potrebné použiť ventilačnú medzeru medzi membránou a tepelnou izoláciou (minerálna vlna, sklenná), takže membrána sa môže bezprostredne dotýkať tepelnej izolácie. Je dôležité si pamätať že strešné membrány sú výrobky určené na izoláciu šikmých, zateplených striech, takže odporúčané je, aby montáž tepelnej izolácie podkrovia bola vykonaná v čo najkratšom možnom čase čo zabezpečí funkčnosť strešného systému. Montáž finálneho strešného pokrytia na membráne je potrebné vykonať vždy s použitím laty a kontra laty.

Technické údaje:

 

• Obsah povrchu: ca. 140g/m2
• Paropriepustnosť: ca. 3000 g/m2/24h*
• Odolnosť voči UV žiareniu: ca. 4 mesiace
• Hodnota Sd: ca. 0,02 m
• Vodeodolnosť: W 1
• Rozmer rolky: 1,5 m x 50 mb = 75 m2

Odporúčania:

 

• odolná voči pretrhnutiu
• odolná voči UV žiareniu
• vodotesná
• vysoko paropriepustná

 

Partneri