Stamax s.r.o. Žilina

  Strešné okná
 • Velux
 • Fakro
 • Strešné okná Fakro

  FAKRO je súkromná rodinná firma založená v roku 1991, ktorej podielnikmi sú občania z rôznych krajín: Anglicka, Rakúska, Španielska, Holandska, Írska, Nemecka, Poľska, Ruska a Maďarka.

  Fakro je v súčasnosti vedúca firma v mnohých krajinách a číslo 2 na svetovom trhu vo výrobe a predaji strešných okien a jeden z popredných výrobcov na svete s približne 15-percentným* podielom na trhuska. Cieľom spoločnosti FAKRO je produkovať výrobky súvisiace s podkrovím najvyššej kvality, spĺňajúc tak očakávania klientov na celom svete s dôrazom o zdravie a bezpečnosť klientov, ako aj o ochranu životného   prostredia.

  Produkty

  - Strešné okná rôznej konštrukcie a s rôznym spôsobom otvárania: okná kyvné,
  - Doplnky do okien: žalúzie, rolety vonkajšie a vnútorné, vonkajšie markízy, motorické ovládanie (servomotor), systém diaľkového ovládania, systémy na odvod dymu.okná so zvýšenou osou otáčania, okná kyvno-výklopné, lomené okná, strešné výlezy, svetlovody.

   

  Základné delenie okien

  - Plastové okná sú vyrobené z viackomorového bieleho plastového profilu

  PVC vystuženého pozinkovanými oceľovými profilmi. Táto konštrukcia zabezpečuje veľkú stabilitu celého okna po dobu jeho používania. V okne PTP je tiež zabudovaný lakovaný zasklievací hliníkový profil skla, ktorý ideálne korešponduje s celým oknom z vonkajšej strany a zabezpečuje trvácnosť výrobku. Okno PTP  je trvácne, odolávajúce korózii a zmenám počasia, preto jeho údržba je nutná len v minimálnom rozsahu. Plast, z ktorého je okno vyrobené, je hydrofóbny a vyznačuje sa odolnosťou voči pôsobeniu kyslosti prostredia.

  - Drevené sú vyrobené z vyrobené z borovicového dreva, impregnovaného

  vákuovou metódou a dvojnásobne natieraného akrylovým lakom odolným voči pôsobeniu atmosférických činiteľov a UV lúčov. Záves umiestnený v polovici výšky okna umožňuje obrat krídla a jeho ponechanie v otvorenej polohe. Krídlo je taktiež možné otáčať okolo osi o 180° a zablokovať zaisťovacím mechanizmom, čo umožňuje výhodné a bezpečné umývanie vonkajšieho skla okna.

   

  Ventilačná mriežka

  Okná s označením U3 sú vybavené ventilačnou mriežkou V35, ktorá umožňuje prísun sviežeho vzduchu do miestnosti pri tesne zatvorenom okne. Mriežka umožňuje aj plynulú, ručnú reguláciu veľkosti kanálika prísunu vzduchu. Vzhľadom na umiestnenie mriežky v hornej časti okná FAKRO majú do 6 % väčšiu plochu presklenia v porovnaní s inými strešnými oknami podobných rozmerov, čo umožňuje lepšie presvetlenie miestnosti.

   

  Systém otvárania

  kľučka Elegant umiestnená v dolnej časti krídla umožňuje jednoduchú obsluhu okna a dvojstupňové pootvorenie. Polohovacia konštrukcia kľučky tak umožňuje veľmi účinnú ventiláciu medzerou medzi oknom a rámom (mikroventilácia)

   

   

   

  Tepelno izolačné vlastnosti

  Ako drevené, tak aj plastové okná disponuju výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami:

  koeficient UOKNA:

  1,3 W/m2K

  koeficient USKLA:

  1,1 W/m2K

   

  Tesniace lemovanie

  Nevyhnutnou súčasťou strešného okna pre jeho správne namontovanie do strešného plášťa je tesniace lemovanie. Správne a presné založenie tesniaceho lemovania zaručí trvalé a tesné prepojenie okna so strešnou krytinou. Založením lemovania zvedieme dažďovú vodu a sneh okolo okna a zároveň zabezpečíme pred vplyvom vetra. S ohľadom na rôznorodosť strešných krytín v ponuke FAKRO sa nachádza veľa typov tesniacich lemovaní.

   

  Ďalšie výrobky Fakro

  Sklápacie strešné schody umožňujú jednoduchý a bezpečný výstup do podkrovných priestorov bez nutnosti zavádzania nákladných a veľa priestoru zaberajúcich pevných schodov. Spĺňajú všetky technické podmienky a zásady bezpečnosti a týmto zaisťujú úplné pohodlie používania. Podkrovné schody FAKRO počas skladania a rozkladania rebríka nevyžadujú veľký priestor a po zložení sa „skryjú“ v strope. Šetríme tým miesto v miestnosti, v ktorej sú namontované.

   

   

   

  Vnútorné doplnky umožňujú tiež reguláciu množstva prenikajúceho svetla až po celkové zatemnenie miestností.

   

  Vnútorné doplnky (okrem moskytiérov) sa vyrábajú v rozmeroch presne určených na konkrétny rozmer strešného okna. Pri objednávaní doplnkov je potrebné vedieť rozmer okna, ktorý je uvedený na výrobnom štítku umiestnenom v hornej časti krídla strešného okna. Bohatá ponuka typov vzorov a farieb doplnkového vybavenia umožňuje vytvorenie harmónie okna so zariadením každej miestnosti a dáva možnosť dať miestnosti individuálny charakter

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ukážka použitia


   

  Partneri